Warning: Creating default object from empty value in /home/kavosapar/domains/autoservisuiranga.com/public_html/administrator/components/com_joomfish/tables/JFLanguage.php on line 416
Stūmokliniai kompresoriai - jų tipai ir kodėl turėtumėt juos pasirinkti? - Autoservisų įranga BPG
Stūmokliniai kompresoriai - jų tipai ir kodėl turėtumėt juos pasirinkti?

Renkantis bet kokį pirkinį, mes dažnai apsvarstome keletą alternatyvų, kol išsirenkame priimtiniausią. Jei pirkinys gana brangus, paieškai skiriame nemažai laiko, kad įsigytu daiktu liktume patenkinti. Uždavus klausimą apie ieškomo kompresoriaus charakteristiką, dažnai įvardijami tokie kriterijai kaip „galingiausias“ ir „telpantis į garažą“, kurie nėra pakankamai išsamūs, jei labiausiai domina patikimumas. Svarbiausia renkantis kompresorių yra apibrėžti, kokiam tikslui jis bus naudojamas, o tik tuomet plačiau gilintis į technines savybes.

Kalbant apie kompresorių rūšis, ypač plačiai paplitę stūmokliniai kompresoriai. Ši grupė yra mėgiama dėl pigumo ir transportavimo paprastumo. Šios savybės yra didžiausias stūmoklinių kompresorių privalumas lyginant juos su sraigtiniais, kurie yra gerokai triukšmingesni, sunaudojantys daugiau elektros energijos.

 

 

 

Be visa ko, kompresoriai taip pat skirstomi į dar keletą tipų:

  1. Tiesioginės pavaros oro kompresoriai.

Tokie kompresoriai laikomi pusiau profesionaliais, o jų naudojimas tinkamas tiek buityje, tiek pramoninėje veikloje. Tiesioginiais jie vadinami dėl to, kad kompresoriaus siurblys yra prijungtas tiesiai su elektros variklio ašimi.

 

Priežastys, dėl kurių verta rinktis kompresorius su tiesiogine pavara:

 

  • Saugus ir paprastas naudojimas.

  • Patogus transportavimas. Siurblys yra apsaugotas nuo pažeidimų, nes jame integruotas filtras reguliuojantis oro įėjimo kanalą.

  • Didesnė galia. Tai užtikrina išardomi nerūdijančio plieno vožtuvai.

  • Optimalus aušinimas. Tai pasiekiama dėl priverstinės aušinimo sistemos, kurios veikimui naudojmi cilindrai su didelio ploto aušinimo grotelėmis.

 

  1. Kompresoriai su diržine pavara.

 

Diržinės pavaros kompresoriai išskiriami į dvi kategorijas: vienos arba dviejų pakopų. Pastarojo kompresoriaus veikimo metu, po oro suspaudimo, jis atvėsinimas pirmojoje pakopoje, o tada antrojoje pakopoje suslėgimas vyksta dar kartą. Dviejų pakopų kompresoriaus pagalba yra užtikrinamas aukštas efektyvumo lygis. Tokie kompresoriai puikiai tinka nenutrūkstamam ir didelės apkrovos reikalaujančiam darbui. Dažnai juos renkasi profesionalų darbą atliekančios įmonės, tokios kaip autoservisai, statyba ar pakavimu užsiimančios bendrovės.

 

Kokius privalumus turi kompresoriai su diržine pavara?

 

  • Triukšmo lygis. Jis yra sąlyginai mažas dėl sumažėjusių apsukų.

  • Tarnavimo laikas. Nedidelės apsukos taip pat leidžia prailginti ir kompresoriaus tarnavimo laiką.

  • Tepalo lygio matavimas. Įtaisytas specialus indikatorius leidžia tiksliai žinoti, koks yra tepalo lygis kompresoriuje, todėl galima nesijaudinti dėl galimo kompresoriaus ištuštėjimo.

  • Tinkamas aušinimas. Tai pasiekiama dėl galingo vėdinamo oro nukreipimo į kaistančius kompresoriaus mazgus.

 

Siūloma stūmoklinių oro kompresorių gausa gali suklaidinti pirkėją, norintį įsigyti šį prietaisą. Labai svarbu yra atsirinkti prioritetus, tiksliai numatyti, kokiai veiklai bus skiriamas įrenginys, kad pirkinys būtų orientuotas nebe į apibūdinimus „galingiausias“ ar „telpantis į garažą“, o dėmesys kreipiamas į priežiūrą, transportavimą, galią ar aušinimą. Na, o sunkiai apsisprendžiančiam, mažai ką nusimanančiam apie kompresorių ypatybes klientui yra patariama kreiptis į šios srities specialistus, kurie neleis suklysti ir pasiūlys geriausiai tinkantį, poreikius atitinkantį variantą.